macOS 10.15.5 Güncellemesi MacBook Batarya Süresini Arttırabilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

macOS 10.15.5 Güncellemesi MacBook Batarya Süresini Arttırabilir

0

Yeni macOS 10.15.5 güncellemesi ile kullanışlı batarya sağlık yönetimi özelliği içeriyor. MacBook Air 2020 Pro 16 inç MacBook, Apple’ın dizüstü herhangi dizüstü markasının en iyi pil ömrü arasında sunuyor. Diğer taraftan kapalı tasarımları, pil değişimini kolay bir şekilde sağlamıyor.

MacBook pilinizin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olmak için Apple, macOS Catalina 10.15.5 için yeni bir pil sağlığı yönetimi özelliği içeren yeni bir güncelleme sunuyor. Yazılım, pilinizin ne kadar dayanacağını tahmin etmek için pil sıcaklığınız ve şarj geçmişiniz de dahil olmak üzere bir veri kombinasyonu kullanacak. Bu da bilgileri MacBook’unuza gönderilen ve ömrünü uzatabilecek toplam şarj miktarını belirlemek için kullanacaktır.

macos 10.15.5 güncelleme

thumbnail
Önerilen Yazı
Apple 6.7 Inc iPhone 12 ve Yeni iPhone SE Modellerini Gelecek Hafta Tanıtabilir

Bu pil durumu yönetimi özelliği, iki Thunderbolt 3 bağlantı noktasına sahip tüm MacBook’larda kullanılabilir. Buna yeni MacBook Air, 13 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro dahildir. Ancak, eski 12 inç MacBook ve 13 inç MacBook Air bu özelliği desteklemez.

Bu özelliği daha erken denemek istiyorsanız, macOS Catalina 10.15.5 güncellemesi genel beta sürümünün bir parçası olarak sunulacak. Genel olarak, bu, pil ömrünü korumak ve potansiyel olarak uzatmak isteyen MacBook sahipleri için güzel düşünülmüş bir özelliktir.

Siz MacBook kullanıyor musunuz ve MacBook’unuzun batarya performansından memnun musunuz?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.