Microsoft Teams Artık Linux Üzerinde Kullanılabilecek
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun ve Uygulama

Microsoft Teams Artık Linux Üzerinde Kullanılabilecek

Slack'e benzer bir takım iletişim hizmeti olarak bilinen Microsoft Teams artık Linux tabanlı işletim sistemleri için de kullanılabilir oldu.

0

Microsoft Teams, Slack’e benzer bir takım iletişim hizmetidir. Slack yerel bir Linux istemcisi sunarken, birçok kullanıcı Microsoft Teams’in Linux’ta kullanılabilir olmasını bekliyordu. Bugünden itibaren Microsoft Teams, Linux kullanıcıları için kamuoyunda ön izlemede görülebilir ve açık kaynak topluluğu için işte ve eğitim kurumlarında yüksek kaliteli işbirliği deneyimleri sunduğunu açıkladı. Kullanıcılar yerel Linux paketlerini .deb ve .rpm formatlarında indirebilirler. Topluluk geri bildirimlerine dayanarak sürekli gelişiyoruz diyen takım bu nedenle lütfen deneyiminize dayanarak geri bildirim gönderin dedi.

Açıklamada ;

Microsoft Teams istemcisi, Linux masaüstlerine gelen ve Microsoft’un tüm temel yeteneklerini destekleyen ilk Microsoft 365 uygulamasıdır. Ekipler, Office 365 belgeleri ve iş süreçlerinde sohbet, video toplantıları, çağrı ve işbirliğini tek bir entegre deneyim içinde bir araya getiren ekip çalışması için bir merkezdir.

söylendi.

thumbnail
Önerilen Yazı
iPod Classic Görünümünü iPhone ‘a Taşıyan Uygulaması

Bu sistem genel bir önizleme sürümü olsa da, oldukça iyi çalışıyor aslında. Ortaya çıkan haberde ek olarak Jim Zemlin de şunları ekledi ;

2019, açık kaynak kodunda inanılmaz bir yıl oldu ve Linux tüm büyümenin ve yeniliğin kalbinde olmaya devam ediyor. Linux için Microsoft Teams’in kullanılabilirliği konusunda gerçekten heyecanlıyım. Bu duyuru ile Microsoft, ekip çalışmasının merkezini Linux’a getiriyor. Microsoft’un, şirketlerin ve eğitim kurumlarının iş kültürlerini dönüştürmek için Linux’u nasıl kullandıklarının farkındalığını görmekten heyecan duyuyorum.

 

Microsoft Teams uygulamasının paket dosyalarına buradan ulaşabilirsiniz. İndirdikten sonra bir de Microsoft ID ile kayıt olmanız gerekiyor. Ücretsiz ve ücretli sürümleri mevcut. Bşlangıç için ücretsiz sürümü gayet iyi iş görüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.