Microsoft, TikTok’u Satın Alıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun ve Uygulama

Microsoft, TikTok’u Satın Alıyor

0
Microsoft TikTok’u Satın Alıyor. Microsoft Pazar günü ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Bytedance’ten TikTok’u almak için müzakerelerde bulunduğunu doğruladı.  Başarılı olursa, anlaşma “Microsoft’un bu pazarlarda TikTok’a sahip olmasına ve bu pazarlarda faaliyet göstermesine yol açacaktır. Microsoft, diğer Amerikalı yatırımcıları bu satın alma işleminde azınlık esasına katılmaya davet edebilir.” dedi.

ANlaşma daha tamamlanmadı. Şirket,

Bu tartışmalar başlangıç niteliğinde ve Microsoft’un dahil olduğu bir işlemin devam edeceğine dair bir güvence olamaz.”

dedi. Ancak 15 Eylül 2020’den önce görüşmeleri tamamlayacağına söz verdi.

thumbnail
Önerilen Yazı
Sıcak Çikolata Tadında İzlenecek 10 Film

microsoft tiktok'u satın alıyor

 

Haberler, Wall Street Journal’ın, Başkan Trump’ın ABD’deki uygulamayı yasaklayacağını söyledikten sonra Microsoft’un TikTok’a yatırım yapmak için müzakereleri duraklattığını bildirmesinin ardından geliyor. Microsoft CEO’su Satya Nadella o zamandan beri Trump ile konuştu ve şirket “ABD’de TikTok’un satın alınmasını keşfetmek için tartışmalara devam etmeye hazır” dedi.

Diğer önlemlerin yanı sıra Microsoft, TikTok’u satın alıp Amerikalı kullanıcılarının tüm özel verilerinin ABD’ye aktarılmasını ve ABD’de kalmasını sağlayacaktır. Bu tür verilerin şu anda ABD dışında depolandığı veya yedeklendiği ölçüde, Microsoft bu verilerin aktarıldıktan sonra ülke dışındaki sunuculardan silinmesini sağlayacaktır diye de sözlerine ekledi.

Bakalım TikTok bu durumdan nasıl çıkacak.

Kaynak : PCMag

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.