Microsoft’un Yeni Nesil Konsolu – Xbox Series X 2019
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Microsoft’un Yeni Nesil Konsolu – Xbox Series X 2019

Microsoft, yeni nesil Xbox'larını 2019 Oyun Ödüllerinde açıkladı. Adı Xbox Series X olarak anılacak. Yeni Xbox kutusu, Xbox One X'ten çok daha uzun olacak.

0

Microsoft, yeni nesil Xbox’larını 2019 Oyun Ödüllerinde açıkladı. Adı Xbox Series X olarak anılacak. Xbox CEO’su Phil Spencer, yeni konsolu Senua’nın Saga: Hellblade 2 oyunuyla birlikte ortaya çıkarmak için sahneye çıktı. 2020 tatil sezonunda piyasaya sürülecek olan yeni Xbox, bir PC kulesine benziyor ve selefi olan Xbox One X’ten çok daha uzun.

Yeni oyun konsolu daha önce “Project Scarlett” olarak kodlanmıştı. Microsoft, Haziran ayında Xbox One X’ten “dört kat” daha güçlü olacağını ve daha fazla bellek, daha yüksek çözünürlük ve daha iyi grafiklerle geldiğini söyledi. O sırada, Microsoft ayrıca tatil 2020 zaman çizelgesini açıkladı ve konsolun popüler “Halo” serisindeki en son oyunla birlikte başlayacağını söyledi.

thumbnail
Önerilen Yazı
Hızlı ve Öfkeli Filminin Oyunu Geliyor

Şirket oyun konsollarını birkaç yılda bir yeniliyor. Son büyük sürüm – Xbox One – 2013’te piyasaya sürüldü. Xbox One S olarak adlandırılan konsolun geliştirilmiş bir versiyonu 2016 yılında, ardından 2017’de One X çıktı. Xbox Series X yeni bir Bluetooth ile gelecek. öncekilerden biraz daha küçük olan ve farklı boyutlardaki eller için daha dost olabilecek bir özelliği. Bu arada Microsoft konsolun kendisi için henüz bir fiyat açıklamadı.

Açıklama Sony’nin bir sonraki konsolu PlayStation 5’in tatil sezonu için 2020’de piyasaya sürüleceğini onaylamasından birkaç ay sonra geldi. Bu sistemin daha hızlı yük hızlarına, daha iyi grafiklere ve daha iyi sese sahip olması bekleniyor. PlayStation 5’in neye benzediği hala bir gizem.

 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.