Netflix, Ebeveyn Kontrolü Özelliğini Etkinleştirmek !
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Netflix, Ebeveyn Kontrolü Özelliğini Etkinleştirmek !

0

En ünlü çevrimiçi akış platformlarından birisi olan Netflix, kullanıcıların bireysel profillerini bir PIN ile kilitlemelerine olanak tanıyan yeni bir özellik başlattı. Şirket ayrıca, kullanıcıların çocukları için içeriği filtrelemesine olanak tanıyan yeni ebeveyn kontrolü özellikleri de başlattı. Kullanıcılar, tercihlerine göre Netflix’ten tüm başlıkları kaldırma konusunda tamamen özgür olacaklarını da belirtelim.

Netflix’te başlatılan bu yeni özellik sayesinde aboneliklerinin arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşan ve başkalarının profillerinize girmelerini istemeyenler için yardımcı olacaktır.

Netflix Profilinizi Bir PIN İle Nasıl Kilitlersiniz?

  • Bir tarayıcı aracılığıyla Netflix’inize giriş yapın
  • Ekranın sağ üst köşesindeki hesap ayrıntıları bölümüne tıklayın
  • ‘Hesap’a dokunun ve ardından’ Profiller ve Ebeveyn Denetimleri ‘bölümünü açın
  • Hesabınız için bir PIN ayarlama seçeneği göreceksiniz
  • PIN kodunu ayarladıktan sonra kimse PIN kodunu girmeden hesabınıza erişemez

Netflix Kids‘in ürün yöneticisi Michelle Persons TechCrunch tarafından belirtildiği gibi seçim ve kontrolün ebeveynler için çok gerekli olduğunu söyledi.

thumbnail
Önerilen Yazı
OnePlus 8 Pro 30W Kablosuz Şarj Özelliği İle Geliyor

Şirket, ek kontrollerinin ebeveynlerin çocuklarına doğru içeriği karar vermesine ve göstermesine yardımcı olacağını umduğunu söyleyerek sözlerini tamamladı.

Ebeveyn kontrolü özelliğindeki en önemli ek ise, bir başlığı tamamen kaldırma yeteneğidir. Örneğin, bir kullanıcı Game Of Thrones gibi bir web serisini uygunsuz olarak işaretlerse, söz konusu hesapta görünmemektedir. Ayrıca, ebeveyn kontrolü özelliği Netflix’in hem genel bölümü hem de çocuklar bölümü için kullanılabilir.

Netflix Ebeveyn Kontrolü Özellikleri

G-Derecelendirme Filtresi

Kullanıcılar ayrıca Genel Kitle derecelendirmesine veya G derecesine göre bir filtre ayarlayabilir. G-derecelendirme fitresi altında, filmlerin ve web dizilerin başlıkları, belirli bir ülkedeki yoğunluk derecesine göre filtrelenebilir.

Diğer Önemli Güncellemeler

Netflix’in ebeveyn kontrolü özelliğindeki diğer önemli güncellemeler, izlenme süresini kısıtlamak için çocuk profilindeki TV şovlarında otomatik oynatmayı devre dışı bırakmak ve çocuğunuzun ne izlediğini kontrol edebilmek için hesabın görüntülenme geçmişini gözden geçirmeye de olanak sağlar.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.