OnePlus 8 Pro 30W Kablosuz Şarj Özelliği İle Geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

OnePlus 8 Pro 30W Kablosuz Şarj Özelliği İle Geliyor

0

Çinli teknoloji devi olan OnePlus, kendi amiral gemisi ailesine yeni bir seri daha eklemeye hazırlanıyor. Bu yeni ailenin adı ise OnePlus 8 olarak adlandırılacak. Haricinde bu yeni ailenin 14 Nisan‘da piyasaya sürüleceğini şirket geçen hafta açıklamıştı. OnePlus CEO‘su Pete Lau, tüm seri için ultra amiral gemisi OnePlus 8 Pro’ya daha önce 5G desteğinin eklendiğini doğrulanmıştı.

Bugün Pete Lau, OnePlus 8 Pro’da göreceğimiz başka bir özelliği doğruladı. O özellik ise OnePlus 8 Pro’nun kablosuz şarjı destekleyeceğini söyledi. Ancak, şirketin CEO’su 2019’da kablosuz şarjdan memnuniyetsiz olduğunu belirterek cihazlarına kablosuz şarjı dahil etmeyeceğini belirtmişti.

thumbnail
Önerilen Yazı
Xiaomi Mi Max3 ve Mi8 Lite İçin Android 10 İndir

Ama, şimdi OnePlus 8 ailesinin Pro versiyonunda  30W hızlı şarj desteği sunulacak. Kablosuz şarj cihazının akıllı telefonu sadece 30 dakikada %50 oranında şarj edeceği belirtiliyor.

 

Apple ve Samsun gibi çoğu modern akıllı telefon markasının sırasıyla 7.5W ve 15W kablosu şarjı desteklediği göz önüne alındığında, bu inanılmaz derecede hızlı.

OnePlus’ın hızlı kablosuz şarj cihazı, OnePLus akıllı telefonlar için özel olacak, ancak hem şarj cihazı hem de akıllı telefon Qi sertifikalı olacağını da belirtelim. Bu, OnePlus 8 Pro’yu herhangi bir Qi sertifikalı kablosuz şarj cihazında şarj edebileceğiniz anlamına gelir.

30W kablosuz şarj cihazı aşırı ısınmaya eğimli olduğundan OnePlus cihazına bir de fan ekliyor. Kablosuz şarj cihazlarıyla ilgili bir diğer önemli sorun da yetersiz güç aktarımıdır. %97 şarj verimliliğini sağlamak için OnePlus, ısıya dönüştürülen enerji miktarını en aza indirmek için endüstrinin ilk izole şarj pompalarını dahil etti.

Resmi OnePlus blogunda “izole şarj pompası anormal akımlar ve voltajlar tespit edildiğinde şarjı devre dışı bırakır.” OnePlus’ın yenilikçi ve süper hızlı kablosuz şarj teknolojisi, tescilli kablolu şarj teknolojisine benzer şekilde “Warp Charge 30 Wireless” olarak adlandırılacaktır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.