1. Ana Sayfa
  2. Mobil

OxygenOS 10 İle Gelen En İyi Özellikler


0

Çinli teknoloji devi olan OnePlus isimli şirket yakın bir tarihte kullanıcıları için Android 10 tabanlı OxygenOS 10‘u yayınlamıştı. Bu yayınlanan yeni yazılım sayesinde ne tür özellikler getirildiğini merak eden bir çok kullanıcı bulunmakta.

Teknolojilerinde en çabuk ve temiz bir yazılım paylaşımı sağlayan bu şirket kullanıcılarının gözdesi olmaya çok çabuk bir şekilde başarıyor. Eğer sizde bir OnePlus kullanıcısı iseniz, bu OxygenOS özellikleri size çok faydalı olabilir.

Verimliliği Arttırmak İçin En İyi OxygenOS 10 Özellikleri :

SHELF – RAF

Shelf, isimli bu özellik günlük hayatınızda sunduğu kolaylık sayesinde en sevdiğiniz OxygenOS özelliklerinden birisi olabilir. Shelf, son kullanılan uygulamaları, kişileri, not oluşturmak için widget’ları, hesap makinesini açmayı, kullanılabilir depolama alanını kontrol etmeyi ve buna benzer çok daha fazlasını bulabileceğiniz ek bir ana ekran olarak düşünebilirsiniz.

Shelf, ana ekranınızı sağa kaydırarak ortaya çıkar. Haricinde Shelf’i özelleştirmek isteyenler için çeşitli seçenekler bulunmakta. Örneğin, favori takımınızın en son ki puanlarını görüntülemek için Kriket kartı gibi kısa ve basit kartlar ekleyebilirsiniz.

FİNGERPRİNT GESTURE– PARMAK İZİ KULLANARAK UYGULAMA BAŞLATMA

Fingerprint gesture isimli olan Parmak izi hareketi, OxygenOS 10 güncellemesi ile yayınlanan özelliklerinden birisidir. Ve bu özellik sayesinde parmak izi hareketine uzun süre basarak uygulamalara kolayca erişmenizi sağlar. Bu ayarı etkinleştirmek için Yardımcı Programlar > Hızlı Başlatma yolunu izleyerek bulabilirsiniz. Yolu izledikten sonra sadece açmak istediğiniz uygulamayı seçmek için kaydırmanız yeterli olacaktır.

ENTEGRE GOOGLE LENS

Google Lens, isimli bu aracı bilmeyenimiz yoktur. İşte bu Lens ile Google’da görüntü tanıma aracı olarak kullanılmasıyla son derece kullanışlı bir araçtır.

FİLEDASH

OxygenOS’un bu FileDash isimli özelliğini Apple’ın AirDrop’u olarak düşünebilirsiniz. FileDash ile diğer bir OnePlus cihazı arasında kolayca dosya paylaşabilirsiniz. Tabii ki de sadece OnePlus cihazları arasında kullanmak için değil, diğer Android cihazlarla da çalışmaktadır.

Yapmanız gereken sadece dosya gönderim sırasında diğer bir kişinin QR kodunu taratmanız ile işlem otomatik olarak başlayıp hızlı bir şekilde ilerlemektedir

Önerilen Yazı
2020 Yılında Satın Alabileceğiniz En İyi Android Telefonlar

RAM BOOSTER

Akıllı telefonlar arasında, bugünlerde herhangi bir görevi yerine getirirken veya çoklu görevler sırasında gecikme yaşamamanız için sizlere Ram Booster ile geliyor. Ram Booster, sık kullandığınız uygulamaları hatırlayan  ve bunları RAM’in hafızasında tutan yeni bir OxygenOS’un özelliklerinden biridir.

Ram Booster’i aslında çok basitçe anlatmak gerekirse, uygulamalarınız arasında hızlı geçişler sağlama ve diğer görevleri yapma konusunda yardımcı olmaya yaraması için eklenerek cihazınızın performansını arttırabilir. Bu özelliği etkinleştirmek için Ayarlar > Sistem > RAM Boost yolunu izleyebilirsiniz.

ADAPTİVE BATTERY – UYARLANABİLİR BATARYA

Kullanmakta olduğunuz bir OnePlus cihazınızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, OxygenOS’un Adaptive Battery özelliğini etkinleştirmenizi tavsiye ederiz. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde, cihazınız zaman içinde uygulamaları nasıl kullandığınızı öğrenir ve ayrıca nadiren kullanılan uygulamalar için de pil kullanımını sınırlar. Bu özelliği Ayarlar > Pil bölümünde bulabilirsiniz.

FNATİCS MODU

OnePlus, Fnatic Modu isimli bu özelliği ile oyunculara özel bir mod olduğunu belirtiyor. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde, Fnatic Mod, düşük pil bildirimi, alarm ve zamanlayıcı dahil her türlü bildirimi kapatır, süreç düzenleyicisini geliştirerek cihazınızın en son performansını kullanmasına odaklanır ve ayrıca ağ geliştirmeleri de dağıtılır. Bu özelliği açmak için Ayarlar > Yardımcı Programlar > Oyun Modu yolunu izlemeniz gerekecektir. Ardından, Fnatic moduna istediğiniz oyunları eklemeniz gerekiyor.

GİZLİ ALAN

Bazen ana ekranınızdaki uygulamalarınızı bazı özel durumlar yada buna benzer durumlarda gizlemek isteyebilirsiniz. İşte tam da bu istediğinizi gerçekleştirmek için tasarlanmış olan Gizli Alan OxygenOS 10 yazılımında yer alıyor. OnePlus cihazlarındaki bu Gizli Alan özelliği, uygulamaları uygulama çekmecesinde gizlemenizi sağlar ve ayrıca istenmeyen erişimler içinde şifre ile de koruyabilirsiniz.

Gizli Alan’a erişmek için, uygulama çekmecesini görüntülemek üzere ana ekrandan yukarıya doğru kaydırın, şimdi bu özelliği açmak için sağa kaydırın. Bu bölümü açtıktan sonra ‘+’ düğmesine tıklayarak gizlemek istediğiniz uygulamaları ekleyebilir ve şifre ile koruyabilirsiniz.

 

İşte OxygenOS 10 ile gelen bütün özellikleri sizler için sıraladık. Yardımcı olmamızı istediğiniz bir yer varsa yoruma yazmanız yeterlidir…

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.