RedMagic 5G: 144Hz Ekranlı İlk Akıllı Telefon Ve Özellikleri
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

RedMagic 5G: 144Hz Ekranlı İlk Akıllı Telefon Ve Özellikleri

0

Parameters akıllı telefonlar geçen yıl en çok değişen amiral gemisi akıllı telefon olarak kendilerini ön plana çıkaran cihazlardandır. Üst sınıf bir kamera ve SoC gibi harici özelliklerinin yanı sıra, artık ekranlara da önem vererek daha hızlı bir şekilde görüntü sağlamaları için yüksek yenileme hızı ile birlikte gelmeye başladılar.

Nubia, bugün en yeni amiral gemisi RedMagic 5G‘yi küresel ön siparişler için kullanılabilir hale getirdi. Cihazda ekranın yenilenmesi olarak ilk defa 144Hz olarak karşımıza çıkması büyük bir şaşkınlık uyandırdı. Ayrıca içerisinde barındırdığı Snapdragon 865 işlemcisi ile en ucuz akıllı telefonlardan birisidir.

Nubia RedMagic 5G Fiyat ve Teknik Özellikleri 

thumbnail
Önerilen Yazı
Motorola 22 Nisan’da Amiral Gemisi Olan Edge’i Tanıtacak

Nubia RedMagic 5G, 6.65 inç 1080p OLED ekran ile üstte ve altından küçük çaplı çerçeveler içine yerleştirilmiş. Haricinde oyuncuların da sevineceği ve en dikkat çekici özelliği ise 12GB LPDDR5 RAM ve 256GB dahili depolama ile birlikte Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisinden gücünü almaktadır. Ve batarya konusunda da 4500mAh bir pile sahip. Yazılım konusunda da Android 10’u çalıştırmaktadır ve 55W hızlı şarj desteğine ev sahipliği yapıyor.

RedMagic 5G, bir çok oyun için olan akıllı telefonlardan oldukça iyi bir özellikler ile geliyor. Sıvı soğutma teknolojisi ile birlikte, akıllı telefonun aşırı ısınmasını önlemek için bir de içerisine turbofan yerleştirilmiştir.

Ancak, söylentilere göre, yerleştirilimiş fan oldukça gürültülüymüş, ancak kullanıcılar sonradan bu fanı kapatma özelliğine de sahipler. Ayrıca, daha iyi bir oyun deneyimi için iki tanede yerleşik omuz tetik düğmesi ile birlikte geliyor.

RedMagic 5G, 64 MP birincil kamera da dahil olmak üzere üçlü bir arka kamera kurulumunu görmekteyiz. 8GB RAM ve 128GB dahili depolama özelliği olanın fiyatı 579 $ ve 12GB RAM varyantı ve 256GB depolamaya sahip olanın ise 649 $’dan satışa sunulacaklar. Haricinde cihaz 21 Nisan‘da küresel olarak satışa sunulmaya başlanacak.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.