Samsung, 16GB LPDDR5 RAM İçin Seri Üretime Giriyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Samsung, 16GB LPDDR5 RAM İçin Seri Üretime Giriyor

1

Samsung, akıllı telefon piyasasında telefon üreticileri konusunda listenin en başında gelmektedir. Bu sayede diğer markalara parça satarakda ünlendiğini görmekteyiz. En çok dikkat çeken teknolojisi ekran konusunda gelsede artık teknolojinin gelişmesi ile RAM konusunda da kendisini ön plana çıkarmayı istiyor.

5G bağlantısından en iyi şekilde yararlanmak isteyen kullanıcılar için, süper hızlı ağlara erişimde yardımcı olacak şeylerden daha fazlasına ihtiyacınız olacak. Yakın tarihte hayatımıza giren bu 5G teknolojisi ile artık akıllı telefonlar arasında sürekli artan hızlarda sunulacak çok fazla veri ve bilgiye erişebilmek için nispeten güçlü bir işlemciye ve büyük bir belleğe ihtiyaç duyacaktır.

Bu yüzden Samsung’un üretimine başladığı yeni 16GB LPDDR5 RAM çipleri, 5G teknolojisine sahip olacak olan yeni cihazlara yardımcı olacak. Farkında değilseniz, bu bahsettiğimiz 16GB RAM yongaları, yakın zamanda piyasaya sürülen Samsung Galaxy S20 Ultra 5G‘de kullanılan ile aynı.

Samsung Electronics bellek satış ve pazarlama başkan yardımcısı Cheol Choi dediğine göre ; ”Samsung, tüketicilerin mobil cihazları aracılığıyla inanılmaz deneyimler yaşamalarına olanak tanıyan yeni nesil bellek teknolojilerini en ileri seviyeye taşımaya kendını adamıştır. Global cihaz üreticileri için yeni, en üst düzey mobil çözümümüzle bu bağlılığa sadık kaldığımız için heyecanlanıyoruz” diyor. Ayrıca ”Samsung, bu yıl yeni nesil proses teknolojimize dayanan yeni bir ürün yelpazesi sunarak, küresel müşterilerin gelecekteki bellek taleplerini tam olarak karşılayabilecek”

thumbnail
Önerilen Yazı
Huawei P40 Pro’nun Çıkış Tarihi Yayınlandı

Samsung’un 16GB LPDDR5 mobil DRAM paketi 8 adet 12 Gigabit (Gb) yonga ve 4 8Gb yongadan oluşuyor. Bu verilen değerler, birçok üst düzey dizüstü bilgisayarda ve hatta giriş seviyesi oyun bilgisayarlarında bulunan DRAM miktarının iki katına eş değer ”premium” seviyesinde bir akıllı telefon verecektir.

Yeni RAM 5.5 MB / s veri aktarım hızına sahip, bu da bugün piyasadaki en üst seviye ve orta sınıf telefonlarda bulacağınız LPDDR4X RAM‘e göre temel avantajlardan birisi. Samsung ayrıca yeni yongalarla güç verimliliğinde %20 artış görüldüğünü belirtmekte.

Önümüzdeki aylarda bu yeni RAM çiplerinin üretimi arttıkça bir çok amiral gemisi akıllı telefonlarda görmeyi bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.