Samsung Galaxy S20 Google Duo İle FullHD Görüşme Destekleyecek
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Samsung Galaxy S20 Google Duo İle FullHD Görüşme Destekleyecek

1

Google Duo, birçok Android kullanıcısı için görüntülü arama yapan arkadaşlar ve aile için iyi bir seçenek haline geldi. Uygulama basit, sezgisel ve en iyisi de Google Mobile Services’ın bir parçası olarak her modern Android telefona önceden yüklenmiş olarak geliyor. Görüntülü arama uygulamalarından bekleyebileceğiniz özelliklerin çoğunu içeriyor. Ayrıca video mesajları gönderme, not gönderme, web’de arama yapma ve daha fazlası gibi ek avantajlar da içeriyor.

Ancak, Google Duo’nun henüz desteklemediği bir şey var: FullHD (1080p) görüntülü görüşme yapma. Kaliteli bant genişliğiniz varsa HD (720p) kalitesinde video görüşmeleri yapabiliryorsunuz. Ancak bundan daha yüksek çözünürşüğe gidemezsiniz. Aile üyelerinizi veya arkadaşlarınızı FullHD çözünürlükte görmek istiyorsanız ve bunun için bant genişliğiniz varsa bu bir eksi durum oluyor. Bugün tanıtılan Samsung ile bu olay son buluyor. Bu sınırlamanın yeni duyurulan Samsung Galaxy S20 için geçerli olmadığı anlaşılıyor. Bugün daha önce yapılan bir basın açıklamasında Samsung Galaxy S20 Google Duo ile 5G üzerinde tam HD kalitesinde video görüşmesini destekleyeceğini duyurdu. Samsung ayrıca Google Duo’yu doğrudan çevirici ve mesajlaşma uygulamalarına entegre ettiklerini ve böylece kullanıcıların Duo uygulamasını açmasına bile gerek olmadığını söylüyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
YouTube Mart Ayında Masaüstü İçin Değişiyor

Açıklamada şunlar söyleniyor;

5G ile Samsung Galaxy S20, Google Duo ile özel ve derin bir entegrasyon yoluyla görüntülü sohbet deneyimini geliştiriyor. Şimdi telefon çeviriciden bir video görüşmesi başlatmak için Duo’ya dokunabilir ve ilk kez FullHD kalitesinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu özelliğin tek sınırlaması, çağrının her iki ucundaki cihazların bir 5G şebekesine bağlı olması gerekmesi. Görünüşe göre uygulama içinde FullHD kalitesini etkinleştirmek için kullanıcıya dönük bir ayar olmayacak. Google Duo ağ koşullarınıza bağlı olarak otomatik olarak kullanılabilir en yüksek kaliteyi seçecek. 1080p görüşmesinin Samsung Galaxy S10 5G veya Galaxy Note 10+ 5G gibi diğer 5G telefonlara aktarılacağı belli değil. Şimdilik bu özellik Galaxy S20 serisine özel olacak gibi görünüyor.

Kaynak : XDA News

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.