Sıcak Çikolata Tadında İzlenecek 10 Film
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema

Sıcak Çikolata Tadında İzlenecek 10 Film

0

Onlarca film arasında tatilde veya canınız sıkıldığında ne izleyeceğinize karar veremediyseniz sizler için en çok beğenilen ve bünyeye iyi gelen 10 film listeledik. Sıcak çikolata tadında izlenecek film listesinden istediğiniz filmi seçip izleyebilirsiniz. Kişisel olarak 8 filmiz izledim ve hepsi birbirinden güzeldi. Kalan 2 filmi de kısa sürede izleyeceğim. Bu arada filmler IMDB puanlarına göre düzenlenmiştir. İyi seyirler dileriz…

10. Silver Linings Playbook – Umut Işığım – 2013 – IMDB:7.9

Filmin yönetmenliğini David O. Russell’ın üstlendiği film dram ve komedi türlerindeki filmdir. Pat, her şeyini kaybetmiş ve rehabilitasyon merkezinde tedavi gören bir adamdır. Tedavisinin ardından tek istediği şey hayatını geri almak ve karısı Vicky ile barışmaktır. Hayatına Tiffany’nin girmesiyle beraber ise karısıyla barışmak için Pat’e bir umut ışığı doğacaktır. Tiffany, Pat’e karısıyla barışmasına yardım etmek için söz verir ancak bu karşılıksız değildir. Pat de onun için bir iyilik yapacaktır.

9. The Notebook – Not Defteri – 2004 – IMDB:7,9

Filmin yönetmenliğini Nick Cassavetes’in yaptığı romantik filmdir. Allie, oldukça zengin bir aileden gelen, rahat bir yaşamı olan bir genç kızdır. Ailesiyle beraber bir sahil kasabasına tatil için gittiğinde ona ilk görüşte aşık olan, hayat dolu Noah ile karşılaşacağından habersizdir. Noah, Allie gibi zengin bir aileden gelmemektedir. İkisi bu durumu önemsemese de aralarındaki bu fark yüzünden onları ayırmak isteyenler olacaktır. Noah’ın savaş için asker olarak kasabadan gidişiyle ayrılan aşıklar yıllar sonra Noah’ın geri dönüşüyle tekrar karşılayacaktır. Ama Allie evlenmek üzeredir…

8. Little Miss Sunshine – Küçük Gün Işığım – 2006 – IMDB:7.9

Filmin yönetmenliğini Jonathan DaytonValerie Faris’in yapmıştır. Dram, komedi, macera türündeki filmdir. Hoover ailesi, küçük kızları Olive’nin hayali olan güzellik yarışmasına katılabilmesi için bir minibüse atlayıp ülkenin öteki yakasına yolculuğa çıkacaklar ve bu yolculukta aile olmanın ne demek olduğunu daha iyi anlayacaklardır.

7. Amour – Aşk – 2012 – IMDB:8.0

Filmin yönetmenliğini Michael Haneke’nin yaptığı dram türündeki filmdir. Georges ve Anne birbirlerine bağlı, güzel ve sakin bir hayat süren bir çifttir. Bir gün Anne’nin kriz geçirip, felç olmasıyla hayatları altüst olur. Artık ilişkileri türlü sınavlardan geçecektir.

6. Groundhog Day – Bugün Aslında Dündü – 1993 – IMDB:8.1

Filmin yönetmenliğini Brad Silberling’in yaptığı fantastik, romantik türlerindeki filmdir. Maggie, başarılı bir cerrahtır ancak bir ameliyat sırasında hastasını kaybedince depresyona girer. Ameliyat sırasında onu izleyen melek Seth, Maggie’den oldukça etkilenir. Artık tek amacı aşık olduğu kadını yeniden hayata bağlamaktır.

5. My Sassy Girl – Hırçın Sevgilim – 2001 – IMDB:8.2

Filmin yönetmenliğini Jae – young Kwak’ın yaptığı dram, komedi, romantik türlerindeki filmdir. Kyun – woo, bir gün metro beklerken oldukça sarhoş bir kıza rastlar. Kız metro yoluna düşecekken onu kurtarır. Metrobüse bindiklerinde ise kıza destek olmaya devam eder ve herkes onun kızın sevgilisi olduğunu düşünür. Kyun – woo da kızı bırakıp gidemez. Kızı metrodan indikten sonra sırtında taşıyarak bir otele götürür. Otelde duşa giren Kyun – woo çıktığında giyinecekken polisler odaya girer. Bu sırada kız baygın kendisi de çıplaktır. Olaylar iyice karışır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Netflix ‘te Bu Hafta Yeni Olarak Eklenen Dizi Ve Filmler Listesi

4. The Fault In Our Stars – Aynı Yıldızın Altında – 2014 – IMDB:8.3

Filmin yönetmenliğini Josh Boone’nın yaptığı romantik, dram türlerindeki filmdir. Hazel, kansere karışı savaş veren 16 yaşında bir kızdır. Hastalık onu artık iyice yormuş ve hayatı yaşamaktan zevk alamaz hale gelmiştir. Tam da bu sırada hayatına birçok güzellik getirecek Augustus ile tanışır. Augustus da onun gibi hasta bir gençtir. İkilinin karşılaşmaları hayata tutunmak için bir sebep olmuş ve aşkı bulmuşlardır. Hazel’in bir hayali vardır. O da sevdiği yazar ile tanışmaktır. Augustus aşık olduğu kızın hayalini gerçekleştirmek için elinden geleni yapacaktır.

3. Le Fabuleux Destin d’Amélie Poulain – Amelie – 2001 – IMDB:8,4,

Filmin yönetmenliğini Jeam – Pierre Jeunet’in yaptığı romantik komedi türündeki filmdir. Amelie, garsonluk yaparak geçinen hayalperest, çekingen, güzel bir kızdır. Annesinin ölümü ve babasının ilgisiz tavırları yüzünden kendini yalnız hissetmekte ve boş işlerle uğraşarak kendini eğlendirmeye çalışmaktadır. Hayatı sıkıcı bulduğu sırada evinde bulduğu kutuyla hayatı bir anda değişecek ve aşkı bulacaktır.

2. The Usual Suspects – Olağan Şüpheliler – 1995 – IMDB:8.7

 

Filmin yönetmenliğini Bryan Singer’ın yaptığı neo – noir türü bir filmdir. San Pedro limanındaki patlama sonucu 27 kişi hayatını kaybetmiştir. Olayı araştıran David Kujan bu olay ile ilgili olduğu düşündüğü beş kişiyi izlemektedir. Verbal Kint patlamanın tanığıdır ve olayı David’e anlatmaktadır. Olayın en belirgin ismi ise Keizer Soze’dir.

1. Forrest Gump – 1994 – IMDB:8.8

 Sıcak çikolata tadında izlenecek film listesinin en çok beğenilenlerinden ve en çok puan alanlardan birisi de yönetmenliğini Robert Zemeckis’in yaptığı dram, romantik filmdir. Forrest, düşük I.Q. sahibi biridir ve durumu onun yaşamı boyunca türlü zorluklarla karşılaşmasına sebep olmuştur. Forrest’ın bilmeden yaptığı şeyler onu bir savaş kahramanı yapacak, birçok ünlüyle tanıştıracak ve bu süreçte hayatının aşkıyla tanıştıracaktır.

 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.