Telegram 5.15 Güncellemesi İle Önemli Yenilikler Geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Telegram 5.15 Güncellemesi İle Önemli Yenilikler Geliyor

1

WhatsApp’ın dünya çapında artan popülaritesine rağmen Telegram, gizlilik konusunda büyük kullanıcılar için en iyi seçim olmaya devam ediyor. Ancak Telegram’ın başarıya ulaşmasının arkasındaki tek faktör kullanıcı gizliliğini sağlamak değil. Uygulama ayrıca WhatsApp’a daha iyi bir alternatif haline getiren bir ton kullanışlı özellik sunuyor. Art arda gelen her güncellemeyle daha da yeni özellikler almaya devam ediyor. Bu yılın başlarında, uygulama yeni bir tema düzenleyici, çevrimiçi olduğunda gönder özelliği, doğrulanabilir sürümler ve çok daha fazlasını sunan büyük bir güncelleme aldı. Bunu takiben uygulamanın arkasındaki geliştiriciler yeni bir Telegram anketleriyle bir güncelleme yayınladılar. Bu mesaj görünümünü düzeltmek ve Android’de ilerleme sayaçlarını indirmek için bir seçenek oldu. Şimdi, uygulama daha da yeni özellikler sunan başka bir Telegram güncellemesi alıyor. İşte Telegram Güncellemesi   v5.15’te yeni olan her şey:

  • Güncellenmiş profil sayfaları

Telegram için en son güncelleme, uygulamadaki profil sayfaları için eksiksiz bir yeniden tasarım getiriyor. Şirketten bir blog yayınına göre, Telegram’daki profiller artık her zamankinden daha işlevsel ve kullanıcıların uygulamadaki herkesle paylaştıkları fotoğrafları, videoları ve bağlantıları görmelerini kolaylaştırıyor. Güncelleme ayrıca kullanıcıların kişilerinin profil resimlerine kolaylıkla göz atmalarına olanak tanıyor.

  • Hızlı Medya Görünyüleyici

Uygulamadaki medyaya göz atmak, güncellemeyi takiben çok daha sezgisel. B da kullanıcıların bir sonraki veya bir önceki medya dosyasına gitmek için sadece sağ veya sol kenarlara dokunmasına izin verir. Bu özellik, yukarıda belirtilen güncellenmiş profil sayfaları ve yeni Yakındaki Kullanıcılar 2.0 bölümü dahil olmak üzere uygulamanın herhangi bir bölümündeki medyaya göz atarken çalışacak.

Önerilen Yazı
Birkaç İpucu İle Google Haritalar’ı Daha İyi Kullanmak – 2020
  • Yakındaki İnsanlar

Geçen yıl haziran ayında Telegram, kullanıcıların iletişim bilgilerini kolayca değiştirmelerine olanak tanıyan yeni bir Yakındaki Kullanıcılar özelliğini tanıttı. En son güncelleme ile bu özellik de büyük bir yenileme alıyor. Şimdi yeni insanlarla tanışmanıza izin verecek. Yeni özelliği kullanmak için kişiler bölümüne gidip Yakınlarda Kişi Ekle butonuna dokunabilirsiniz. Burada, yeni özelliği etkinleştirmiş olan yakındaki tüm Telegram kullanıcılarını görebilirsiniz. Ayrıca, Kendimi Görünür Yap üzerine dokunarak kendi profilinizi görünür hale getirebilir ve özelliği kullanarak başkalarının sizi bulmasına izin verebilirsiniz.

Ek olarak aşağıdaki yenilikleri de içeriyor;

  • Paylaşılan ortama doğrudan yeniden tasarlanmış profil sayfalarından erişin.
  • Profil resimlerini büyütmek için aşağı çekin.
  • Sol veya sağ kenarlarına dokunarak fotoğraflar arasında gezinin.
  • Hemen genişletmek için sohbet ortağınızın profil resmine hafifçe vurun.
  • ‘Kişiler’> Nearby Yakındaki Kişileri Ekle’den profilinizi bölgenizdeki diğer kişiler tarafından görülebilir yapın ve yeni arkadaşlar edinin.

Google Play’den Telegram İndir

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.