1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
Trendlerdeki Yazı

Whatsapp iOS İçin Koyu Mod Nasıl Aktifleştirilir


0

Koyu mod o kadar popüler hale geldi ki zamanlarının çoğunu cihazlara harcayan insanlar temel bir gereksinim haline geldi. Koyu Mod iOS ve Android cihazlarının orijinal görünümünü değiştirdi. Google Chrome ve Google Apps ile başladı ve daha sonra tüm akıllı telefonun görünümünü ele geçirdi. Bununla beraber WhatsApp aynı zamanda sezgisel WhatsApp karanlık modunu gerçeğe dönüştürme sürecine de giriyor. Koyu Mod ile en büyük sosyal ağ uygulamasının yeni görünümünün tadını çıkarabilirsiniz. WhatsApp karanlık modu henüz resmi olarak başlatılmamış olsa da, bu hızlı adımları hala deneyebilir ve tüm Android veya iOS cihazlarında karanlık mod efekti elde edebilirsiniz. Burada, WhatsApp Koyu Mod dahil, tüm uygulamalarda karanlık modunu değiştirmek için farklı adımlar bulacaksınız.

Neden Karanlık Mod?

Karanlık modun pek çok yararı arasında, uygulamaların ve WhatsApp karanlık modunun uygulamalarda neden bu kadar popüler olduğunu anlamak için bazı avantajlar.

  • Düşük parlaklık, düşük ışık koşullarında göz yorgunluğunu azaltır. Metin ve görüntüleri daha uzun süre izlemede daha kullanıcı dostudur.
  • Karanlık mod, gece mobil veya bilgisayar cihazları kullanırken kullanışlıdır.
  • Karanlık mod daha şık bir görünüm ve yeni bir görüntüleme ekranı türüdür.
  • Karanlık mod, çok fazla pil tasarrufu sağlar ve pil ömrünün uzamasına yardımcı olur.

iOS’ta WhatsApp Karanlık Modu’nu Etkinleştirme

iOS’da WhatsApp Karanlık Modu’nu etkinleştirmek için, bazı ayarların resmi WhatsApp karanlık modu henüz serbest bırakılmamış olarak ayarlanması gerekir. İşte WhatsApp’ta karanlık modu deneyimlemek için bir çözüm.

Adım 1. iPhone’unuzdaki ‘Ayarlar’a gidin ve‘ Genel’i seçin.

Adım 2. “Erişilebilirlik” seçeneğine gidin ve “Konaklamaları Görüntüle” yi seçin.

Adım 3. Burada “Renkleri Ters Çevir” bulacaksınız, daha iyi performans için “Akıllı Ters Çevir”i seçiniz.

Adım 4. WhatsApp sohbet konuları için, karanlık veya duvar kağıdını seçmeniz gerekir. Aynısını yapmak için, “WhatsApp Ayarları” na gidin ve “Duvar Kağıdı” na gidin ve “Yok” u veya karanlık bir duvar kağıdını seçin.

thumbnail
Önerilen Yazı
Whatsapp Parmak İzi Nasıl Aktifleştirilir

Son Olarak

Umarız WhatsApp’ın Karanlık Modu için arzunuz gerçek olur. iOS’ta doğru karanlık modu elde etmek için yakında resmi bir güncelleme yayınlanacak. Akıllı telefonlar için koyu renk mod önerilir, çünkü gözlerinizi korur ve görüntüleme deneyiminizi geliştirir

Karanlık mod ayrıca pil ömrünü uzatmaya yardımcı olur ve yukarıdaki özelleştirilebilir adımlar, WhatsApp Dark moduyla sosyal ağ deneyiminizi geliştirir. Android veya iOS’ta karanlık modda herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen sorgunuzu yorumlar bölümüne girin, size uygun çözümü sağlayalım.

Sitemizde de koyu mod seçeneğinin olduğunu dipnot olarak düşelim.

Okumaya Devam Et

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.