Whatsapp Parmak İzi Nasıl Aktifleştirilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır

Whatsapp Parmak İzi Nasıl Aktifleştirilir

2

Dünyanın en popüler mesajlajma uygulaması Whatsapp uygulama güvenliğini arttırıyor. Son güncelleme ile Android kullanıcıları artık parmak izi ile uygulama  güvenliğini sağlayabilecek. Bu yazıda da “Whatsapp Android için parmak izi nasıl koyulur?” için resimli anlatım sağladık.

Bu uygulama iOS kullanıcıları için uzun süredir zaten vardı. Lakin Android kullanıcılarına yeni geldi. Parmak izi ile açmak için ufak bir ayar yapmak gerekiyor. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları takip edin.

thumbnail
Önerilen Yazı
Google Stadia, PlayStore Üzerinde Göründü

Whatsapp Android Parmak İzi Kilidi Koyma

  • Whatsapp uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya dokunup Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Hesap seçeneğini seçin.
  • Gizlilik seçeneğini seçin.
  • Sayfanın en altında yer alan Parmak İzi Kilidi seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada Parmak iziyle aç seçeneğini aktif hale getirin.

İşlem bu kadar basit aslında. İsteyen kullanıcılar bu adımı takip ederek başka birinin telefonunuzu açsa dahi parmak iziniz olmadan Whatsapp mesajlarına erişmesini engelleyebilirsiniz. Ek olarak otomatik olarak kilitle seçeneği olarak anında1 dakika sonra veya 30 dakika sonra seçeneklerinden size uygun olanı seçebilirsiniz. Anında seçeneğini seçerseniz, uygulamadan her çıkış-giriş yaptığınızda parmak izinizi okutmanız gerekir. 1 dakika ve 30 dakika sonra seçeneklerinde ise uygulamadan çıkıp tekrar giriş yaptığınızda eğer bu süreler geçilmemişse tekrar parmak iziniz istenmez.

Son olarak şunları da söylemekte fayda var. Whatsapp için parmak izi kilidini aktifleştirdiğiniz zaman uygulamayı açmak için sizden parmak izinizi okutmanız istenir ancak Whatsapp kilitli olsa da gelen aramaları cevaplayabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.