Windows 10 İşletim Sisteminizi Kurtarmanız İçin Bulut Desteği !
  1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Windows 10 İşletim Sisteminizi Kurtarmanız İçin Bulut Desteği !

Windows 10 işletim sisteminizi kurtarmanız da yardımcı olacak olan bulut desteği...;

2

Dünya çapında kullanımı artık Windows 7‘nin desteğinin kesilmesi sonucu artan Windows 10 için Microsoft çok derin çalışmalar yapmaya devam etmekte. Bu çalışmaları ile kullanıcılarının bir hayli hoşnut etmeye devam ediyor.

Microsoft ilk olarak ele aldığı konuların başında gelen Windows’un çökmesi yada buna benzer sorunlar karşısında tekrardan hızlı bir şekilde kurmanıza olanak sağlayacak çeşitli fikirler ile bu sefer karşımıza çıkıyor.

Windows 10 20H1 güncellemesi ile artık Microsoft kullanıcıların bozuk bir Windows 10’u buluttan onarmalarını sağlayacak bir bulut indirme özelliği sunacak.

Şu anda, Windows 10, mevcut kurulumdan esasen yeni bir Windows kopyası oluşturan standart imzasız kurtarma özelliğini kullanmaktadır.

Bu yaklaşımla ilgili sorun 45 dakikadan fazla sürebilir ve mevcut işletim sistemi dosyaları korkunç durumda ise, Windows’u onaracağının garantisi yoktur.

İşte bu dezavantajların üstesinden gelmek için Microsoft, buluttan yeni bir Windows 10 kurulum dosyaları sunacaktır.

thumbnail
Önerilen Yazı
2020 De Torrentların İndirme Hızını Arttırmak İçin İzleyici Listesi

Windows 10 20H1 Cloud Download Nasıl Kullanılır ?

2020 Baharı için planlanan bir sonraki Windows 10 güncellemesinde, kullanıcılar PC’nizi Sıfırla ayarlarının altında Bulut indirme seçeneğini görebileceksiniz.

Windows’u yeniden yüklerken, kullanıcılardan yerel olarak deepolanan dosyaları kullanmaları veya buluttan Windows 10 kurulum dosyalarını kullanmaları istenecektir.

Cloud Download ile ilgili en iyi bölüm ise, Microsoft’un tüm güncel toplu güncelleştirme düzeltmeleri de dahil olmak üzere Windows 10’un en son sürümü yüklenmesidir.

Sıfırlama işlemini açıklayan Microsoft, Windows’un en son yükleme dosyalarını indireceğini ve Windows Kurtarma Ortamı’nda yeniden başlatılacağını söylüyor. Ayrıca, sorunsuz bir geçiş sağlamak ve herhangi bir donanım hatasını azaltmak için mevcut Windows sisteminden sürücüler topluyor.

Kullanıcılar sisteme önyükleme yapamazsa Cloud Download, Windows Kurtarma ortamında da kullanılabilir. Ancak, bu özellik yalnızca PC kullanıcılarının dosyaları doğrudan kurtarma ayarlarından indirmesine izin veriyorsa çalışıcaktır.

Bulut indirmenin OEM özelleştirmeleri uygulayacağını bilmek önemlidir, yani Bloatware’i PC’den kaldırmıyor.

İşte yapılan bu değişiklikler ile artık herhangi bir işletim sistemimizin çökmelerinden korkmamak artık bayağı iyi olduğu söyleyebiliriz.  Peki ya siz ne düşünüyorsunuz bu yeni yapılan özellikler hakkında ?

Okumaya Devam Et

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.