Windows 11 Geliştirilirken Kullanıcıların Beyin Aktivitelerini İncelenmiş
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

Windows 11 Geliştirilirken Kullanıcıların Beyin Aktivitelerini İncelenmiş

0
Windows baş ürün yetkilisi Panos Panay, Windows 11 ile ilgili bir açıklamasında, işletim sistemi geliştirilirken insanların beyin aktivitelerinin incelenmesine başvurulduğunu söyledi. Bu incelemenin sebebi ise kullanıcı deneyimine yönelik doğrudan fikir alarak sistemi iyileştirebilmek oldu.
Microsoft geçtiğimiz günlerde aradan geçen 6 yıldan sonra yeni işletim sistemi Windows 11’i tanıttı. Geçtiğimiz bir ay içerisinde aniden yaşanan gelişmelerle gündeme gelen Windows 11, bundan öncesinde ‘çıkmayacak işletim sistemi’ olarak anılıyordu. Ancak Microsoft bu konuda beklenmedik bir adım atarak herkesi şaşırtmayı başardı. Hem tasarımsal olarak alışık olduğumuz Windows tasarım dilinden biraz uzaklaşan hem de geliştirilmiş ya da tamamen yeni eklenmiş özellikleriyle merak uyandıran Windows 11, önümüzdeki sonbahar aylarında kullanıma sunulacak.
Şu an için özellikle tasarım noktasında adeta her kafadan bir ses çıkıyor ve beğenenler olduğu kadar beğenmeyenler de var. Ancak doğrudan Microsoft cephesinden gelen bir açıklamaya göre şirket Windows 11’e oldukça iyi hazırlanmış. Windows 11 ile ilgili The Independent’a açıklama yapan Windows baş ürün yetkilisi Panos Panay, işletim sistemini geliştirirken başvurdukları yöntemlerden bahsetti. Panay, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve işletim sistemini iyileştirmek için, Windows 11’in geliştirme aşamasında kişiler sistemi kullanırken beyin aktivitelerini incelediklerini söyledi. Panay konuyu “Kelimenin tam anlamıyla, beyni ölçümleyeceğimiz, zevki ölçümleyeceğimiz noktaya kadar tekrar ediyoruz.
thumbnail
Önerilen Yazı
Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi ve Yeni Özellikleri
Temel olarak, insanların ürünü her ayrıntısına kadar kullanırken nasıl hissettiklerini ve bunların nasıl bir araya geldiğini ölçüyoruz” sözleriyle özetledi. Aslında uzun yıllardır kullanılan bir pazarlama stratejisi olan nöropazarlama alanına giren bu uygulamayı pek çok dünya markası yeni ürünleri için kullanıyorlar. Sistem temelde yeni ürünlerin deneklere sunularak beynin verdiği tepkilerin ölçümlenmesi şeklinde işliyor. Ürünlerin yanında reklam filmleri ve hatta filmler için de benzer yöntemler kullanılıyor. Doğal olarak Microsoft gibi bir şirketin yıllar sonra çıkaracağı yeni işletim sistemi için bu yöntemi kullanmış olması çok da şaşırtıcı değil.
Kaynak : INDYTURK

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.