1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

Windows ve Mac İçin En İyi Android Emülatörleri 2020


0

Teknoloji tutkunları olarak milyonlarca kişinin Android cihazlarında oynadığı oyunların aynısı maalesef ki Windows yada Mac gibi bilgisayar işletim sistemlerinde bulunmuyor. Buna tabi ki de sadece oyun kategorisi girmiyor. Android cihazınızda gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri artık PC’de yapmanıza olanak sağlayan Android Emülatörleri sizler için derledik.

GAMELOOP

Daha önce Tencent Gaming Buddy olarak bilinen GameLoop, PC’deki Call of Duty Mobile oyununa özel destek sayesinde son zamanlarda PC için en iyi Android Emülatörlerine ulaştı.

COD’nin lansmanından önce. GameLoop sadece PUBG’yi ve Tencent Developer’dan bir grup oyun başlığını destekliyordu.

GameLoop diğer Android emülatörlerinden önce oyunlara özel olarak adanmıştır, bu nedenle diğer Android uygulamaları için destek eksikliği bulunmakta. Ancak oyun konusunda en iyilerinden birisidir.

BLUESTACKS

BlueStacks muhtemelen Android kullanıcıları arasında en iyi bilinen Android Emülatörüdür. Emülatör genelde oyun için tercih edilse de kurulumu aşırı derecede basittir. Play Store dışında, BlueStacks optimize uygulamalarını kendi uygulama mağazasından indirme seçeneğiniz de bulunmakta.

BlueStacks klavye eşlemesini desteklemekte fakat, hareketlere çok iyi bir sonuç vermemekte. BlueStacks emülatörünün en büyük dezavantajı, verimlilik uygulamalarında durgun olmasıdır. Tabi ki kullanıcıların merakla beklediği oyun performansında Bluestacks diğer Android emülatörlerinden daha iyi bir performans göstermekte.

MEMU

MEmu, diğer emülatörlere kıyasla nispeten yeni bir uygulama oynatıcısıdır. 2015 yılında piyasaya sürülen MeMu Play isimli bu emülatör diğerleri gibi oyunlara odaklı şekilde karşımıza çıktı. Tabi ki de konu hıza gelince, bu Android emülatörü de Nox ve BlueStacks ile benzer sonuçları vermekte.

MeMu Android emülatörünün en önemli özelliklerinden birisi olan hem AMD hem de Nvidia yongaları için desteğinin bulunması. Ayrıca Android Jelly Bean, Kit Kat ve Lollipop gibi farklı Android sürümlerini de destekler. MeMu yüksek performanslı oyun oynamayı savunurken, grafik performansı nispeten düşüktür.

KOPLAYER

Diğer Android oyun emülatörleri gibi KoPlayer‘da hafif yazılımlarla gecikmesiz bir oyun deneyimi sunmaya odaklı.

Ko Player ücretsiz olduğu için birkaç bölümünde reklam görebilirsiniz. Ama ne kadar da ücretsiz sürümü olsa da klavye eşleme ve gamepad emülasyonunu destekliyor olması çok iyi bir özelliği denebilir. Haricinde emülatöre uygulama oynatıcıyı yüklemek ve uygulamalar arasında gezinmek çok kolaydır.

Ama tabi ki de her emülatör çok iyi derece de olacak değildir, işte bu yüzden bu yazılımın da dezavantajlarından biriside bazen donma yapabiliyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Xiaomi Mi 10 ve Mi10 Pro Özellikleri ve Fiyatı

GENYMOTİON

Genymotion PC için sıradan bir Android emülatörü değildir; yalnızca geliştiricilere özel olarak tasarlanmıştır diyebiliriz. Bu Android simülatörü, farklı Android sürümlerine sahip çeşitli sanal cihazlarda geliştirmiş olduğunuz uygulamaları test etmenizi sağlıyor. Diğer önemli özelliği ise emülatör Android SDK ve Android Studio ile uyumlu olmasıdır. Ve haricinde MacOS ve Linux üzerinde bile çalışıyor.

NOX PLAYER

Nox Player genellikle bir çoğumuz ismini duymuşuzdur. BlueStacks dan sonra en iyi tanınan ve en çok kullanılan emülatörlerden birisidir. Bu emülatörde yine diğerleri gibi özellikler Android oyuncularını hedef almakta. Emülatör, Android uygulamalarını kullanmak ve tüm Android deneyiminin tadını çıkarmak için mükemmel olsa da, PUBG veya Justice League gibi büyük oyunları oynamak için en uygunu olabileceğini de söyleyebiliriz.

Klavye, fare ve gamepad gibi cihazları eşlemenizde aşırı kolaylık sağlayan Nox Player’da harita gibi uygulamalarda sağa veya sola kaydırmak için klavye tuşları atayabilirsiniz. Ayrıca, en iyi oyun deneyimini yaşayabilmeniz için CPU ve RAM kullanımını ayarlar seçeneğinden değiştirebilirsiniz. Ve ayrıca Nox Player’ın en iyi yanı sponsorlu reklam olmadan kesinlikle ücretsiz olmasıdır.

Ama tabi ki de bu yazılımın da dezavantajı diğerlerinde ki gibi bulunmakta. Nox ile ilgili en büyük sorun, sisteme çok fazla yük getirmesidir, bu nedenle diğer milyonlarca başka uygulamayı kullanmanıza engel olmakta.

REMİXOS

Remix OS, daha önce bahsettiğimiz Android emülatörlerine benzemez. Bu yazılımda önyükleme yapabileceğiniz bütün bit Android işletim sistemidir. Windows’un üzerinde kolayca bulunabilecek diğer emülatörlerin aksine, Remix OS’nin ayrı bir bölüme kurulması gerekir.

Remix OS, Google’ın eski çalışanları tarafından kurulan bir Jide Teknoloji ürünüdür. Remix OS’yi bir USB cihazına koyabilir ve oradan gezegendeki herhangi bir bilgisayara önyükleme yapabilirsiniz. Tabi ki de üretkenlik uygulamaları için çok ideal bir emülatör olsa da, ağır oyunları desteklememekte.

Ve daha bu şekilde birkaç tane daha emülatör bulunmakta aşağıya listeyi koyuyorum :

-PrimeOS

-ARChon

-Bliss OS

-MuMu App Player

-AMIDuOS

-Leapdroid

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.