WWDC 2020 Tarihi, iOS 14, macOS 10.16 ve Fazlası
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

WWDC 2020 Tarihi, iOS 14, macOS 10.16 ve Fazlası

0

WWDC 2020 tarihi ve Apple’ın birçok yazılım güncellemesi hakkında bilmeniz gereken her şey bu yazıda. Artık Apple’ın çevrimiçi WWDC 2020 tarihi zirvesini ne zaman düzenlediğini biliyoruz. Evet, bugün Apple, 22 Haziran 2020’de dub-dub’a sahip olacağını açıkladı ve bilmiyorsanız, WWDC için bir uygulama bile var.

Apple, WWDC 2020’yi Mart ayında tekrar çevrimiçi hale getirme kararını açıkladı. Belirli oturumlar, etkinlikler ve süreler hakkında hiçbir ayrıntı yok. Yalnızca etkinliğin hem Apple’ın geliştirici web sitesinde hem de cep telefonunda gerçekleşeceğidir. Geliştiriciler için uygulama bile var. Ayrıca, büyük olasılıkla 22 Haziran’da Apple’ın eserlerinde bulunan tüm yazılım güncellemelerinin ana hatlarıyla etkinliği başlatması için bir açılış konuşmasını bekleyebiliriz.

Apple, etkinliğin kayıtlı geliştiriciler için ücretsiz olacağını söyledi. Muhtemelen açılış konuşması Apple’ın web sitesinde ve Apple TV’deki Apple Events uygulaması aracılığıyla her zamanki gibi canlı olarak yayınlanacaktır.

İşte Apple’ın Haziran ayında çevrimiçi geliştirici konferansında açıklayacağı yenilikler aşağıda.

iOS 14

Büyük söylenti iOS 14 geliştirmeleri, uygulamaları kullanmanın ve bunlara erişmenin yepyeni bir yoluyla başlar. Apple’ın yeni teknolojisi olan Dublajlı Klipler, bir QR kodunu taramanızı ve uygulamanın bir bölümünü indirmeden kullanmanızı mümkün kılabilir.

Ayrıca, telefonunuzda aynı anda en fazla dört uygulamayı görüntüleyebilmenizi sağlayan güncellenmiş bir çoklu görev arabirimi belirtileri görüldü. Bu geliştirmenin, iPadOS’un aynı anda en fazla üç uygulamayı görüntülemek için neler sağladığını benzemesini bekleyin.

Ayrıca yeni bir potansiyel Fitness uygulaması da var. Apple’ın sağlık ve fitness bilgilerini kaydeden mevcut uygulamalarını artırarak, egzersiz videolarının ve daha iyi egzersizlerin nasıl yapılacağı konusunda rehberlik sunacak.

watchOS 7

Sağlıktan bahsetmişken, watchOS 7 ve Apple Watch 6 sızıntıları, Apple’ın nihayet Apple Watch’a uyku takibi ekleyeceğini ortaya çıktı. Birçok kişinin geçen yıl gelmesini umduğu özellik, Apple Watch’unuzu gece gündüz sürdürebilmeniz için muhtemelen pil ömrü yönetimi araçlarını kullanacak.
Özelliğin, ne kadar uyumak istediğinize dair hedefler koymayı içerdiği ve daha iyi bir gece dinlenmesi için öneriler ve ipuçları içerdiği söyleniyor.
apple wwdc 2020 tarihi
Ayrıca kendi Apple Watch’unuzu özelleştirebilir ve diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.
thumbnail
Önerilen Yazı
Mac İçin Kullanılabilir En İyi Ücretsiz PDF Okuyucuları – 2020

iPadOS 14

Apple Pencil için metin tanımayı bekleyin. PencilKit’te yapılan ayarlamalar, Apple’ın üçüncü taraf uygulamalarının el yazısını metne dönüştürmesine izin vereceğini gösteriyor. Yukarıdaki püf noktaları ile iPad, PC’ler bir süredir metin tanıma özelliğine sahip olduğundan, tabletin bir dizüstü bilgisayara daha yakın olmasını isteyen bazı milletlerin hoşuna gidecek.

macOS 10.16

En azından benzersiz özellikler açısından macOS 10.16 hakkında pek bir şey duymadık. iMessage’ların başkalarına @ ile etiketleme ve ayrıca gönderilen metinleri geri çekme söylentileri muhtemelen Mac’e gelecek.

Son zamanlarda Apple’ın ARM destekli Mac’lerinin yakında uygulamaları hakkında söylentiler duyduk, çünkü uygulamalarını optimize etmek ve hazırlamak için yanlarında çok fazla çalışma gerektirecek. Ayrıca Apple’ın uygulama üreticilerinin iOS yazılımlarını Mac’e getirmesini kolaylaştırmak için devam eden çabası olan Catalyst hakkında bir güncelleme bekliyoruz.

tvOS 14

Son olarak, Apple TV, tvOS 14 ile bir güncelleme alacak. Burada çok fazla söylenti yok ancak HomePod’un Apple’ın akış kutusuyla her zaman varsayılan olarak varsayılan olarak “kalıcı” bir eşleştirme seçeneği alabileceğini duyduk.

Ayrıca, Apple Arcade oyun servisi için mükemmel olacak daha hızlı performans sunan yeni bir Apple TV 4K kutusunun söylentileri de var.

WWDC 2020 app

Apple, geliştiricilere “Etkinlik ve oturum güncellemeleriyle birlikte en son haberlerden haberdar olmaları” için Apple Developer uygulamasını indirmelerini tavsiye etti. Şu anda, uygulama önceki WWDC görüşmelerine erişim sağlayarak geliştiricilerin uygulamaları nasıl daha iyi geliştireceklerini öğrenmek için Apple’ın olaylarını tekrar oynatmasına yardımcı oluyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.