Xiaomi ‘den 100W Şarj Modülü İçin Açıklama
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Xiaomi ‘den 100W Şarj Modülü İçin Açıklama

0

Hızlı şarj modüllerini düşündüğümüzde genel olarak Xiaomi ortaya çıkan ilk şirket değil. Geçen yılın sonlarında Xiaomi Mi 9 Pro 5G’de en hızlı kablosuz şarjın bir kısmını piyasaya sürmüştü. Diğer yandan şirket, şarj konusunda çoğu zaman kısmen sessiz kaldı. Bu bir istisna dışında, 100W kablolu şarj. Xiaomi, geçen yılın Mart ayında 100w kablolu şarjını ortaya çıkardı. Bu da sadece 17 dakikada %0’dan %100’e şarj hızı vaadetti. O zamandan bu yana başka pek bir şey ortaya çıkmadı. İnsanlar bu 100W şarjın Mi10 Pro ile gelebileceğini düşünürken, Mi 10 Pro’nun 66W şarjı destekleyeceği hemen hemen doğrulandı denilebilir. Redmi genel müdürü ve Xiaomi Grubu Başkan Yardımcısı Lu Weibing, Weibo’da Xiaomi modellerinin 100W şarj modülü için ticari bir cihaza ulaştığını görmek için biraz daha bekleyeceğimizi belirtti.

Bu bekleme büyük ölçüde hem güvenlik hem de pratik açıdan teknolojinin sınırlamaları sayesinde geliyor. Lu’nun bahsettiği ilk konu xiaomi 100W şarj modülü ile hızlı şarj eden bir pilin, normal 30W şarj pilinden yaklaşık %20 daha az olmasına neden oluyor. Weibo yazısının Google çevirisine göre;

İlk tahminlere göre, 100W hızlı şarjlı bir pilin kapasitesi, 30W hızlı şarjın kapasitesinden yaklaşık %20 daha az. Kısacası, 5.000mAh 4.000mAh oluyor

dedi Lu. Bu da 5G’nin güç gereksinimlerinden daha hızlı şarj etmek yerine daha büyük bir bataryaya sahip olmak istemesinin başka bir nedeni olarak kısaca bahsediyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Xiaomi Redmi K30 Pro İçin Kötü Haber

Xiaomi için güvenlik de büyük önem taşıyor ve bu nedenle cihaza birden fazla koruma ve koruma sağlanmalıdır. 100W hızlı şarjın arkasındaki teknoloji çok özel. Bu da şarj ettiği cihaza göre uyarlanması gerekir. Ancak Lu’nun gelecekte görmeyi beklediğimizi söylediği gibi tüm umutlar ortadan kalkmadı. Tek sorun yakın zamanda piyasaya sürülecek cihazlara gelmeyecek olması. Bakalım ilerleyen günlerde nasıl bir piyasa ve cihaz bizleri bekliyor olacak.

Kaynak : AndroidAuthority

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.