Xiaomi Mi A2 ve Mi A3 İçin Android 10 Kernel Yayınlandı
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Xiaomi Mi A2 ve Mi A3 İçin Android 10 Kernel Yayınlandı

0

Xiaomi, Temmuz A3’te Android 9 Pie ile Mi A3’ü piyasaya sürdü. Bu akıllı telefon, bir ay sonra Hindistan’a gitti. Benzer şekilde, Mi A2 Temmuz 2018’de Android 8.1 Oreo ile piyasaya sürüldü. Sonraki ay Hindistan’a gitti. Mi A2, Kasım 2018’de kararlı Android 9 Pie güncellemesini aldı ve telefonu Android’in en son sürümünde hazırlandı. 2020 yılına girdik ve Xiaomi’nin Android One akıllı telefonları da dahil birçoğu Android 10 güncellemelerini bekliyor. Güncellemelerin ne zaman geleceği hakkında net bilgi olmasa da, Xiaomi, Mi A2 ve Mi A3 için Android 10 güncellemesi için çekirdek kodlarını yayınladı.

Android One programı 2014 yılında Android Lollipop ile yolculuğuna başladı. İlk Android One cihaz seti bütçeli cihazlar olsa da program cihazları daha yüksek fiyat aralıklarına dahil etmeye devam etti. Google Play Edition programının tam yerine geçmese de Android One kullanıcılara Google’ın Android’ini, Google tarafından yapılmayan cihazlarda kullanma seçeneği sundu. Xiaomi Mi A1’i duyurduğunda Google’ın Xiaomi’nin değer merkezli donanımında yazılım deneyimini kullanma olasılığıyla ortalığı heyecanlandırdı. Android One akıllı telefonlar ayrıca iki yıllık işletim sistemi güncellemelerinin yanı sıra üç yıllık düzenli güvenlik güncellemeleri vaat ediyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Bütçe Dostu OnePlus 8 Lite Ortaya Çıktı

Bununla birlikte hem Mi A2 hem de Mi A3 ile kullanıcılar Xiaomi’nin Android One akıllı telefonlarını tam potansiyellerine ulaşmalarını kasıtlı olarak geride bıraktığı hissine kapıldı. Şimdi de Android 10’un Android One programı altındaki cihazlara teslim edilmesindeki gecikme, hızlı Android güncellemelerinin ana satış noktalarından birini ortadan kaldırıyor.

Xiaomi, Mi A3 ve Xiaomi Mi A2 için Android 10 hakkında sessiz kalmıştı. Artık Android 10 kernel kodları yayınlandığından güncellemelerin yakında olduğunu varsayıyoruz. Cihazınızda Android 10’u denemek için sabırsızlanıyorsanız, özelleştirilmiş ROM ile halihazırda bu işlemi yapabilirsiniz. Ben şahsen kendi Mi6 telefonum için Android 10 gelmemesine rağmen bu yolla Android 10 kullanıyorum.

Xiaomi Mi A2 Android 10 kodları için tıklayın.

Xiaomi Mi A3 Android 10 kodları için tıklayın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.