1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Xiaomi, Poco X2’nin Tanıtım Tarihi Ve Bazı Özellikleri Açıkladı

Xiaomi'nin Poco X2 isimli yeni akıllı telefonun tanıtım tarihi ve bazı özellikleri açıklandı... :


0

Çinli teknoloji devi olan Xiaomi‘nin alt markalarından bir tanesi olan Poco, kısa bir süre önce bağımsız oldu. Poco’nun yeni bir oluşuma girdiğini ve şirketin başta Hindistan olmak üzere çeşitli pazarlarda yer alacağını açıkladı.

Daha önceden Xiaomi’nin ilk Pocophone F1 ismiyle piyasaya sürdüğü tek bir cihazı bulunmakta. Ama şirket bu akıllı telefonu ile Poco’nun popülaritesinin artmasına yettiğini açıkladı.

Bu açıklamalardan sonra artık Poco, çok yakın bir zaman sonra yeni bir modeliyle tüketicilerin karşısına çıkacağını belirtti. X2 olarak adlandırılacak oaln ve bir süredir akıllarda kalıp hakkında konuşulan bu telefonla ilgili şimdi yepyeni bir gelişme yaşandı. Poco Hindistan’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamalara göre, daha ortaya çıkmadan konuşulmaya başlayan cihazın 4 Şubat‘ta tanıtılacağını ortaya koyuyor.

Poco, ortaya çıkacak olan akıllı telefonuyla ilgili sadece tweet atmakla yetinmedi. Şirket, Poco X2’nin tanıtımı için bir de internet sitesi oluşturdu ve bu internet sitesinde yaklaşmakta olan telefonun bazı özelliklerini açıkladığı görülüyor.

Önerilen Yazı
WhatsApp Parmak İzi Kilidi Nasıl Aktif Edilir ? Android-iOS

Poco’nun oluşturmuş olduğu internet sitesinde yer alan bilgilere göre X2, yüksek ekran tazeleme oranıyla geliyor. Ancak şirket, bu belirtilen yüksek ekran teknolojisinin oranı hakkında bir detay vermiyor. Ekrandan sonra yeni akıllı telefonunda ise Qualcomm‘un bir işlemcisini kullanacağını da açıkça belirtiyor. Poco için açılan internet sitesinde bu işlemci için ise özel bir sıvı soğutma sistemi ile desteklenecek olmasını söylüyorlar.

Poco x2 ile ilgili buğüne dek ortaya atılan iddialari yaklaşmakta olan akıllı telefonun Qualcomm’un Snapdragon 730G işlemcisinden güç alacağını ortaya koyuyordu. Ayrıca yine söylentiler arasında yer alan bilgilere göre söz konusu telefonda 256 GB depolama alanı ve 8 GB RAM bulunacak. İşte bu ortaya atılan söylentilerin ne kadar doğru ve gerçek olduğunu 4 Şubat’ta Yeni Delphi’de düzenlenecek olan  etkinlikle gün yüzüne çıkmış olacak.

Peki ya siz Poco hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.