1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Xiaomi Redmi K30 Pro İçin Kötü Haber


0

MWC 2020 hızla yaklaşıyor ve etkinlikte yeni cihazlar piyasaya sürülecek. Hem Qualcomm Snapdragon 865 destekli amiral gemilerinin hem de Snapdragon 765G tarafından desteklenen orta sınıf telefonların piyasaya sürülmesini bekleniyor. Xiaomi, MWC’de yeni telefonları duyurmayı planladığını özellikle belirtmemiş olsa da Xiaomi Mi 10’un 2020’nin 1. çeyreğinde piyasaya sürülmesinin planlandığını doğrulamıştı. Mi 10’a 66W’lık Mi 10 Pro eşlik edecek. hızlı şarj. Bu iki telefon sırasıyla kod adı “umi” ve “cmi” dir. “Umi” ve “cmi” nin 108 MP birincil kameraları olması bekleniyor. Çünkü eylül ayında aynı ile ilgili kanıtlar ortaya çıkmıştı. Şimdi ise başka bir Snapdragon 865 destekli Xiaomi cihazının kanıtını ortaya çıktı ama işin ilginç tarafı 108MP kamera içermemesi olası.

xiaomi redmi k30 pro

Söz konusu Xiaomi cihazı kod adı “lmi”, ve build.prop’una bakıldı. Snapdragon 865 mobil platformunu temel alıyor ve bir “Redmi” modeli olduğu belirtiliyor. Kod, cihazın adını özellikle belirtmez. Bu kanıtın ilk kısmı. Kanıtın ikinci kısmı bir Geekbench listesi. Genel olarak, Geekbench listelerini şüphecilikle inceleniyor ancak verilen bilgiler nedeniyle Redmi K30 Pro’nun bu Geekbench listesinin muhtemelen meşru olduğu anlaşılıyor. Çünkü anakart var olduğunu bilinen “lmi” listeliyor ve Geekbench’in ham veri çıktısında listelenen yapı kimliği build.prop’ta gördüğümüz yapı kimliği ile eşleşiyor. Listedeki cihazın karşılaştırma puanı (tek çekirdekli / çok çekirdekli için 903/3362) Snapdragon 865 tarafından desteklenen cihazların Geekbench listeleri için ortalamanın üzerinde oluyor. Son olarak ham veri çıkışında listelenen CPU ise SnapDragon 865 oluyor.

108MP kameralara sahip Xiaomi telefonlarının bir listesine göz atıldığında “lmi” cihazı “umi” ve “cmi” nin yanında yer almıyor. Keşfedilen dört telefon Xiaomi Mi Note 10, Xiaomi Mi Mix Alpha, Mi 10 ve Mi 10 Pro’dur. XDA Kıdemli Üyesi kacskrz, MIUI Galeri uygulamasında 64MP kameraları destekleyen cihazlar listesinde “lmi” den bahsetti. Bu da Redmi K30 Pro’nun 108MP kameraya sahip olmayabileceği anlamına geliyor.

Önerilen Yazı
Xiaomi Mi A2 Lite İçin Android 10 Göründü

Redmi K20 Pro 2019 yılında Xiaomi Mi 9’dan biraz daha ucuz olduğu için bu da Xiaomi’nin cihaz portföyü hiyerarşisine uygun fiyatlı olacaktır. Bu nedenle Redmi K30 Pro’nun daha ucuz bir varyantı olması bekleniyor. Hatta bu ucuzluk Xiaomi Mi 10, aynı SoC’yi paylaşmasına rağmen bekleniyor. 64MP kamera desteği, bir Samsung ISOCELL 64MP sensörüne veya 64MP Sony IMX686’ya sahip olabileceği anlamına geliyor. Redmi K30 Pro ise aralık ayında Çin’de piyasaya sürülen Redmi K30 5G’nin Pro varyantı olacak.

Redmi K30 Pro’nun bu yılın ilk yarısında açıklanması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.