YouTube ; Belirli Ülkelerde Ücretsiz Aylık Kanal Üyeliği Deniyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

YouTube ; Belirli Ülkelerde Ücretsiz Aylık Kanal Üyeliği Deniyor

0

Ocak ayından itibaren milyonlarca abonesine ücretsiz bir kanal üyeliğini her ay veren yeni bir Premium versiyonunu test ediyorlar. Google işte bu yeni video sitesi özelliği ile avantajlı olan 5 ülkede sınırlı bir süre için resmi hale getiriyor.

Artık kullanıcılar sahip oldukları bir YouTube kanalı üyeliği ile, favori İçerik Oluşturucularını doğrudan destekleyebilir ve karşılığında özel avantajlar elde edebilirler. Buna yalnızca üyelere özel videolar, canlı yayınlar, topluluk yayınları ve sohbetleri ile özel kanal rozetleri, çekimler ve emoji simgeleri de dahildir. Bu özellikleri sayesinde YouTube kullanıcılarına özel birkaç katman oluşturma iznine sunulmakta.

Bilindiği üzere bu yılın başlarında yanlış bir başlangıçtan sonra Google, bize Brezilya, İngiltere, İrlanda, Japonya ve Güney Kore’deki YouTube Premium abonelerinin her ay bir ücretsiz kanal üyeliği alacağını söylüyorlar. Ama tabi ki de değeri ülkeye göre değişiklik gösterebilir, ancak başlangıç fiyatı seviyesi ise 4.99 $‘ a eşdeğerdir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Google ; Artık Yakınınızdaki Coronavirüs Konumlarını Listeliyor

Ama bu özelliğin şu anda “sınırlı bir süre teklifi” olarak sınıflandırıldığı için abonelerin 31 Mayıs‘a kadar ücretsiz aylık kanal aboneliği alması gerekir.

Üyelik, tarafların her ay kimi destekleyeceğine kara vermeleri gerektiği için tekrarlanmamaktadır. İçerik Oluşturucu sonunda, daha önce olduğu gibi bu özellikten aynı miktarda para kazanacaklar.

Bu özelliği kullanabilmeniz için uygun kullanıcı olup olmadığınızı YouTube’a sormanız gerekmektedir. Zaten mobil uygulamalarınızda bu teklifi kullanabilir ve mevcut kanal üyelikleri olan bir İçerik Oluşturucuyu ziyaret ederek doğrudan hak talebinde bulunabilirsiniz. “Katıl” seçeneğine dokunduğunuzda, “Ücretsiz Katıl” seçeneği sunulur.

Bu lansmanla YouTube, Amazon Prime müşterileri için Twitch‘te bulunan benzer bir özellikle eşleşiyor. Üyelik ücretinin %70‘ini (yerel  vergilerden sonra) kesen İçerik Oluşturucu yardım etmenin bir yoludur. Bu, sayede en sevdiğiniz kişilerin Premium aboneler için yarışmasına da neden olabilir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.